Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych pod opieką merytoryczną Zakładu Systemów Komunikacyjnych podjęło się podczas "Warsztatów ŚDM" wypracowania koncepcji obsługi transportowej w czasie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Krakowie (m.in. Błonia) oraz w podkrakowskich Brzegach (Campus Misericordiae). 

 

Warsztaty ŚDM

 

ŚDM to olbrzymie wydarzenie duchowe, ale także olbrzymie wyzwanie dla transportowców i logistyków. Szacuje się, że podczas mszy z Papieżem na Campusie Misericoridae może być nawet ok. 1,5 mln pielgrzymów. "Warsztaty ŚDM" to już kolejne po "Ripari urbo - napraw miasto!" warsztaty organizowane przez ZSK i KNSK w tym roku akademickim. Wśród organizatorów "Warsztatów ŚDM" należy wymienić także Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży oraz MobilityHUB.

 

Uczestnicy warsztatów

 

Warsztaty odbyły się w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 7-10 stycznia 2016r. Ponad 40 studentów zrzeszonych w KNSK pracowało przez 4 dni wraz ze specjalistami z Instytutu Inżynierii Drogowej i Kolejowej PK, specjalistami ds. planowania układów komunikacyjnych, ds. ruchu rowerowego, ds. ruchu pieszego, ds. transportu zbiorowego czy logistyki. Wśród ekspertów znaleźli się przedstawiciele m.in.: MPK, ZIKiT, Policji, PKP czy Kolei Małopolskich. Na oficjalnym profilu Światowych Dni Młodzieży na YouTubie pojawiło się kolejne wydanie ŚDM News, w którym znajduje się pełniejsza relacja z "Warsztatów ŚDM". Zapraszamy do obejrzenia!